Aktualności

Previous Next

Wycieczka do Zawoi

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniach 28.09. 2020- 30.09. 2020r. Klasy młodsze wzięły udział w wycieczce do Zawoi zorganizowanej w ramach Projektu Odkrywam Małopolskę. Poniżej małe sprawozdanie z wycieczki. Zapraszany również do obejrzenia galerii. 

Logo Małopolska H rgb 1

28.09.2020r.

 

Wycieczka klas młodszych do Zawoi: Pierwszy przystanek na naszej trasie spotkanie z góralem z Bacówki Marcowka.  Bacówce uczyliśmy się robić prawdziwe oscypki pod nadzorem Bacy , który przybliżył nam historie powstawania tego przysmaku.Gospodyni zaprosiła nas do starej góralskiej kuchni abyśmy wspólnie nauczyli się robić Moskole . Mniam wszystkim bardzo smakowały . Ale to nie koniec naszej przygody w Bacówce . Zwiedziliśmy zabytkowa kuźnie poznając tajniki kowalstwa Szczegóły można zobaczyć na filmikach . O zbójnickim procederze dowiedzieliśmy się podziwiając umiejętności strzeleckie naszego gospodarza .Pelni wrażeń dotarliśmy do Zawoi.  

Po pysznym obiedzie wyruszyliśmy na spacer po okolicy. Dotarlismy do Babiogórskiego Parku Narodowego gdzie celem naszej wędrówki był
piękny Wodospad pod Mosornym Groniem. Po drodze mogliśmy podziwiać salamandry, które są pod ścisła ochrona. Nawet deszczyk nie popsuł nam humorów kiedy dotarliśmy do wodospadu. Dzisiejszy wieczór zakończymy spotkaniem z kapela góralska. 
29.09.2020r.
Po pysznym śniadaniu wyruszyliśmy do Skansenu w Zembrzycach. Tam w przytulnej drewnianej ponad stuletniej chacie mogliśmy przenieść się w czasie i bawić się dawnymi zabawkami. Furorę zrobiła drewniana chodząca kaczuszka. Potem mogliśmy dowiedzieć się jak mieszkali i żyli dawniej górale. Dzisiejsze popołudnie spędziliśmy na robieniu i formowaniu pierniczków. Dzieci miały możliwość ozdobienia swoich wyrobów według własnego pomysłu. Wszystko było tak pyszne ze można jedynie szukać okruszkow na dnie walizki.😉 Jeżeli ktoś myśli ze to koniec naszych atrakcji w dniu dzisiejszym to jest w błędzie. Czekając na wieczorne warsztaty patchworkowe uczestniczyliśmy w góralskiej watrze. A potem już tylko Cacane PAtchworki i samodzielne szycie filcowej torebeczki. Pozdrawiamy z pięknej Zawoi, do zobaczenia w szkole.
30.09.2020
Ostatni etap naszej wycieczki to wizyta w Stryszawie w Muzeum Zabawek Drewnianych. Oglądaliśmy tam zabawki robione przez mieszkańców tej miejscowości od blisko 200 lat, które zachwyciły dzieci. Po obejrzeniu eksponatów przyszedł czas na zabawę i zajęcia plastyczne. Mogliśmy ozdobić konika na biegunach lub ptaszka  😀
 
 
 

Najnowsze aktualności

3 kwietnia 2021
16 lutego 2021
22 grudnia 2020
21 grudnia 2020
29 listopada 2020

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. Kapitan AK Jadwigi Beaupré
w Sygneczowie

Sygneczów 1; 32-020 Wieliczka
tel./fax: 12 451 81 34
e-mail: spsygneczow@wp.eu

Aktualności

3 kwietnia 2021
16 lutego 2021
22 grudnia 2020
21 grudnia 2020

Szkoła Podstawowa im. Kapitan AK Jadwigi Beaupre w Sygneczowie - 2017 |  Deklaracja dostępności